טוסו לואו קוסט

טיסות לואו קוסט

לואו קוסט

לאחר חתימת ההסכם שמיים פתוחים בין מדינת ישראל לאיחוד האירופאי גברה התחרות בשוק הטיסות ומחירי הטיסות הוזלו.
לואו קוסט (low-cost carrier = חברת חסך) הפך פופולארי מאוד בישראל בשנים האחרונות אבל עדיין אין לרובנו ממש מושג מה זה אז בואו נסביר לכם מה זה בדיוק.
 
טיסות לואו קוסט הן טיסות ליעדים קרובים יחסית לישראל שמשך זמן הטיסה אליהם הוא 3-5 שעות בהן הנוסעים מקבלים מחיר מוזל בעבור מושב על המטוס ויכולים להעלות איתם מזוודה קטנה לקבינה מעליהם. בעצם על מנת שתוכלו לחסוך כסף אותו אפשר להוציא במסע קניות, במסעדות או באטרקציות תיאלצו לוותר על סטנדרט מסוים שאתם אולי כבר רגילים אליו.
למשל, בטיסות הלואו קוסט מזוודה נוספת, כזו ששולחים לבטן המטוס אינה כלולה בכרטיס, לא תקבלו שירות אוכל ושתייה, אין מערכת בידור ושמע וגם לא תוכלו לשמור מבעוד מועד מקום ספציפי במטוס.. אבל זה לא שהשירותים האלה לא קיימים (פרט למערכת בידור ושמע שלא קיימת בכלל במטוס), אלא הם בתוספת תשלום וכאן הלואו קוסט מתחיל לאבד את כל העניין. 

חברות לואו קוסט שטסות אל ומישראל

איזיגט

EasyJet

חברה אנגלית המבוססת בלונדון, הוקמה בשנת 1995 ומפעילה קווים ליותר מ30 מדינות. היא חברת הלואו קוסט הראשונה שהתחילה לפעול בישראל וכיום מוציאה טיסות לישראל מ15 יעדים שונים.
 

וויז

Wizz air

חברת תעופה הונגרית המבוססת בבודפשט, היא נוסדה בשנת 2004 והחלה לטוס לישראל בשנת 2012. כיום החברה טסה לישראל וממנה ליותר מ10 יעדים שונים.
 

וולינג

Vueling

חברת תעופה ספרדית, הוקמה בשנת 2004 ובבעלותה מעל 30 מטוסים. החברה יושבת בברצלונה ומפעילה קו מישראל לברצלונה וחזרה בשעות קבועות: 5:00 המראה מישראל, 23:00 המראה מברצלונה. 

ראיין אייר

Ryanair

חברת תעופה אירית מדבלין, הוקמה בשנת 1985 ובעלת צי המטוסים הגדול ביותר באירופה. החלה לפעול בישראל בשנת 2015 בנמל התעופה בעובדה ומשנת 2017 בנתב"ג. החברה מפעילה קווים לישראל מ11 יעדים ועתידה לפתוח קווים נוספים במהלך שנת 2019.

איזיגט

Trasavia

חברת תעופה מאמסטרדם, הולנד. נוסדה בשנת 1966 בבעלותה 70 מטוסים והיא מפעילה טיסות סדירות בין תל אביב למספר יעדים בהולנד וצרפת. בשנת 2018 החלה להפעיל קווים מאמסטרדם לאילת-עובדה.
 
 

וויז

Smartwings

חברת בת של חברת התעופה טרוול סרוויס הצ'כית, הנהלת החברה יושבת בפראג. החברה פועלת בישראל משנת 2011 כאשר עיקר פעילותה נעשה בין פראג לתל אביב ובעונות מפעילה לתל אביב גם מבראטיסלבה ומטנריף
 

וולינג

Pegasus

חברת תעופה טורקית מאיסטנבול, פועלת מאז 1990 בצי שלה 78 מטוסים והיא פועלת ב103 יעדים. החברה מפעילה מעל 20 טיסות שבועיות בקו תל אביב – איסטנבול.